Słowo na 23 czerwca 2020. Msza święta, Ewangelia i komentarz.23 czerwca 2020, Wtorek


Wtorek XII tygodnia zwykłego, Rok A, II


Jeśli szukasz aktualnej Ewangelii z rozważaniem kliknij tutaj. Poniżej natomiast znajdziesz Ewangelię oraz rozważanie i dobry komentarz na 23 czerwca 2020.
Kilka propozycji do wyboru:


Wszystkie propozycje tu zamieszczone, zostały przez nas sprawdzone i należą do naszych ulubionych. Dla wygody zebraliśmy je w jednym miejscu. Zapraszamy do korzystania 🙂

Inną litanię, nowennę, czy modlitwę znajdziesz tutaj.


Zoom

Od poniedziałku do piątku o 5.00 rano pojawia się króciutki komentarz ojca Remigiusza Recława SJ do dzisiejszej Ewangelii. Obok piosenka na dzień dobry 🙂

   Zoom – o. Remi Recław SJ   23.06.2020


Ewangelia (Mt 7, 6. 12-14)


Brama szeroka i brama ciasna

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza:


Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, nie poszarpały was samych.

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem to jest istota Prawa i Proroków.

Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!».

Oto słowo Pańskie.


Wszystkie czytania z dzisiejszej liturgii znajdziesz TUTAJ.

200113

Komentarz z Pustelni


Komentarz Ojca Eremity z Eremu Maryi „Brama Nieba” do dzisiejszej Ewangelii:


Dziewczyna z makijażem


Przyszła do szkoły po długim czasie nieobecności. Na twarzy miała makijaż. W oczach wychowawczyni ujrzała pełen oburzenia wzrok. Jak można się tak zachowywać? Gdzie postawa uczniowskiej skromności? Makijaż stał się dobrą okazją do wydobycia innych wad. Rozmowa z rodzicem. Dziewczyna wypowiedziała jedynie kilka przytłumionych słów. Potem zapadła cisza. Mur stał się jeszcze wyższy. Początkowo była cicha nadzieja, że będzie zupełnie inaczej. Rzeczywistość okazała się radykalnie odmienna od oczekiwań. Wielkie nadzieje legły w gruzach. Makijaż wywołał burzę, która zakończyła się bardzo nieprzyjemnie. 

Na nowo paraliżujący lęk przed spotkaniem drugiego człowieka, który ma władzę. Zdrowa młodzieńcza intuicja podpowiada, że to ma być życiowy pomocnik. Fakty wskazują, że jest inaczej. Lęk przed spotkaniem kolejnych ludzi. Makijaż znów się pojawi. No właśnie… Czy ten makijaż jest na pewno wyrazem skrajnego upadku obyczajów i demoralizacją? Dziewczyna nie była w szkole przez pewien czas nie na skutek własnego widzimisię. Została skierowana do zakładu psychiatrycznego. To skutek podjętej próby samobójczej. Ale to nie chora psychika była przyczyną tej tragicznej decyzji. Przyczyną były kolejne lata domowego piekła. Nie kilka, nie kilkadziesiąt, ale bez wątpienia przynajmniej kilka tysięcy usłyszanych obraźliwych i poniżających słów od ojca. Słowa doszczętnie upokarzające i raniące młodą psychikę. Zniszczone zdrowe poczucie własnej godności i wartości. Nic dziwnego,  gdy słyszy się pogardliwe: „Jesteś beznadziejnym garbatym zerem”, „Ohydna debilko brzydsza od psa”… Co to oznacza?
 
Wewnętrzna destrukcja. Nasuwa się tu obraz budynku, który jeszcze stoi, ale wewnętrznie został zupełnie zdemolowany. Przerażający wstyd. Jestem rozbita i beznadziejnie słaba. Ale przecież nikt tego nie może zobaczyć. Trzeba starannie ukryć przeżywany świat cierpienia. Niezwykle dokładnie. A po co? To proste. Przecież dotąd każda oznaka słabości stawała się powodem jeszcze bardziej osłabiającego ataku. Tak czyniła potencjalnie najbliższa osoba. Skoro własny ojciec z premedytacją wykorzystywał słabość, to przecież zewnętrzny świat będzie jeszcze bardziej bezwzględny. Rozbita psychika. W oczach głęboki smutek. Na szczęście ciało pokrywa ubranie. Ale pozostaje jeszcze twarz… 

Dziewczyna za bardzo nie zdając sobie sprawy, zaczęła kłaść na twarz makijaż. Nie do końca uświadomiona próba zakrycia tego, co jest pod twarzą. Makijaż stał się symbolicznym zakryciem i ochroną słabego świata. Święta zasłona głębokiego cierpienia. „Założę makijaż. Nikt nie zobaczy mej zbolałej twarzy, mego pociętego serca…”. A jednak… Po raz kolejny padły pełne oburzenia i pogardliwe słowa reprezentanta władzy. Nie zrozumiał. Sprofanował. Przypominają się słowa Jezusa: „Nie dawajcie psom tego co święte i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami i obróciwszy się, was nie poszarpały” (Mt 7, 6). W konsekwencji, beznadzieja u dziewczyny wzrasta. Na nowo rysuje się jedyna droga wyjścia w akcie samobójczym… 

Tak! Historia głęboko wzruszająca. Makijaż u pewnej młodej dziewczyny. Czy to musi być automatycznie wyraz upadku obyczajów? A może to błagalna prośba o dyskretną pomoc? Powód do oburzenia czy zaproszenie do troskliwej dobroci?   Dziewczyna z makijażem… Jezus Chrystus pragnie przyjść nawet poprzez makijaż… Boże dziękuję Ci, że dałeś mi dostrzec Twoją obecność.

25 czerwca 2013 (Mt 7, 6.12-14)


Powyższy tekst i fotografia w całości pochodzą ze strony Eremu Maryi „Brama Nieba”.


Nasz mini kalendarz liturgiczny z odpowiednimi do Ewangelii komentarzami z Eremu znajduje się TUTAJ.


Msza święta na żywo z Jezuitami


Transmisja online Mszy Świętej z łódzkiej parafii ojców Jezuitów.

23 czerwca 2020, godzina 18:00.

       Msza święta u Jezuitów    23.06.2020

    Video nie działa? Skorzystaj z transmisji stałej.

            Szukasz innej transmisji? Przejdź tu.


Adoracja online


Tu możesz trwać w modlitwie przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie poprzez transmisję na żywo.

    Adoracja online 24h klasztor Sióstr Klarysek w SłupskuVideo nie działa? Kliknij małą ikonę listy w powyższym oknie (na monitorze komputera w prawym górnym rogu) i wybierz inną transmisję z listy, która się rozwinie lub spróbuj przejść do Youtube.


Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa


Aby przejść do śpiewanej Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa kliknij obrazek poniżej.Co jeszcze…


Polecamy też transmisje live z łódzkiego kościoła ojców Jezuitów:
● na kanale Mocni w Duchu TV Live
Msza święta o godzinie 18:00 i uroczystości
Różaniec na żywo codziennie o 20:30
Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00

● na kanale Mocni w Duchu Jezuici TV
Msze z modlitwą o uzdrowienie w ostatni poniedziałek miesiąca o 18:30 i niedzielę go poprzedzającą o 17:30.

● na kanale Jezuitów Msza niedzielna o 20:30

● na kanale Mocni w Duchu Dzieciom
Przepiękne Królestwo pn-pt 17:30 i sobota 11:00

● na stronie łódzkich Jezuitów transmisja stała audio
● na kanale o. Remiego prawie stała transmisja video:

Transmisja stała z kościoła Jezuitów w Łodzi może bywać nieaktywna


Transmisja video nie działa? Napisz lub sprawdź na Youtube.
Msze sprawowane są w dni powszednie o 7:00, 8:30, 18:00
a w niedzielę i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, 20:30


Natomiast jeśli chcecie wiedzieć czy msza z retransmisji jest ważna, posłuchajcie odpowiedzi ojca Remigiusza Recława SJ:

o. R. Recław – Czy transmisja mszy jest ważna?


Ponadto na Youtube lub stronie Msze-online znajdziecie wiele innych transmisji z mszy świętej na żywo niemal o każdej godzinie.

Wszystkie nasze najnowsze artykuły możecie znaleźć na stronie głównej fioletowemirabelki.pl

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: