Słowo na 26 czerwca 2020. Msza święta, Ewangelia i komentarz.26 czerwca 2020, Piątek


Piątek XII tygodnia zwykłego, Rok A, II


Znajdziesz tu dzisiejszą Ewangelię, oraz rozważanie i dobry komentarz. Kilka propozycji do wyboru.


Wszystkie propozycje tu zamieszczone, zostały przez nas sprawdzone i należą do naszych ulubionych. Dla wygody zebraliśmy je w jednym miejscu. Zapraszamy do korzystania 🙂

Zoom

Od poniedziałku do piątku o 5.00 rano pojawia się króciutki komentarz ojca Remigiusza Recława SJ do dzisiejszej Ewangelii. Obok piosenka na dzień dobry 🙂

   Zoom – o. Remi Recław SJ   26.06.2020
   Spotkanie Mocnych w Duchu 22.06.2020


Ewangelia (Mt 8, 1-4)


Uzdrowienie trędowatego

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza:


Gdy Jezus zszedł z góry, postępowały za Nim wielkie tłumy. A oto podszedł trędowaty i upadł przed Nim, mówiąc: «Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić». Jezus wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł: «Chcę, bądź oczyszczony! » I natychmiast został oczyszczony z trądu.

Jezus powiedział do niego: «Uważaj, nie mów o tym nikomu, ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich».

Oto słowo Pańskie.


Wszystkie czytania z dzisiejszej liturgii znajdziesz TUTAJ.

200113

Komentarz z Pustelni


Komentarz Ojca Eremity z Eremu Maryi „Brama Nieba” do dzisiejszej Ewangelii:


Podłe czy święte słowa?


Człowiek ma pewną szczególną zdolność. Jest w stanie wypowiadać słowa. Słowo jest nierozłącznie związane z człowiekiem. Mogą tu jednak zaistnieć dwie zupełnie odmienne sytuacje. Dotykamy serca ludzkiego dramatu.  A cóż takiego rysuje się na horyzoncie? 

Otóż słowo może budować lub burzyć. Stwierdzenie to dotyczy zarówno autora, jak i odbiorcy. Złe słowo prowadzi do destrukcji. Wewnętrznie rozbija i zewnętrznie powoduje brak jedności. Wprowadza niszczący niepokój. Często jest to chaotyczny krzyk, po którym pojawia się przeraźliwa pustka. Dokonuje się pewne rozładowanie napięcia, ale za cenę późniejszego odczucia smutku, niesmaku. Takie słowo jest wyrazem zniewolenia przez zło i prowadzi do jeszcze głębszej niewoli serca. Bez przesady można powiedzieć, że złe słowa są niczym łańcuchy, które pętają człowieka. Rodzą chorobę serca, która ogarnia także ciało. Rozbijają wnętrze człowieka. Tragiczne rozproszenie. Ostatecznym autorem takiego niszczącego słowa jest zły duch. Dlatego temu, kto chce wypowiadać złe słowa, Jezus zawsze zdecydowanie mówi: „milcz”. Lepiej nic nie mówić, niż wypowiadać słowo, które jest wypełnione złem. Gdy człowiek wypowiada złe słowo, niszczy siebie i słuchającego. Złe słowo jest krzykliwe. Dlatego łatwiej słyszalne. Można odnieść wrażenie, że dominuje. Na szczęście prawda jest inna. 

Pierwsze miejsce na ludzkiej scenie zajmuje dobre słowo. Jakże odmienna rzeczywistość. Dobre słowo jest u źródeł twórczego budowania. Charakteryzuje się zdolnością do porządkowania świata. Wyprowadza ze stanu chaosu do stanu coraz pełniejszej harmonii. Niewątpliwie, dobre słowo posiada w sobie pewną potężną władzę. Nie jest zwykłym splotem dźwięków lub znaków na papierze. Zasadniczo dominuje tu atmosfera spokoju i ciszy. Nie oznacza to jednak w żaden sposób bierności i bezwładu. Wręcz przeciwnie. To wielka moc twórcza. Energia nie jest tracona na bezpłodny krzyk, ale przeobraża się w konkretny czyn. Takie słowo wyrasta z ciszy. Cisza jest tu przygotowaniem. 

U źródeł takiego słowa jest Jezus. Poprzez wypowiadane słowo był w stanie uzdrawiać nawet z trądu: „Chcę, bądź oczyszczony”. I natychmiast został oczyszczony z trądu” (Mt 8, 3). Potęgą dobrego słowa, Chrystus przywracał zdrowie i uwalniał z mocy zła. Jak najbardziej możemy uczestniczyć w tej Bożej mocy. Czy nie jest to piękna perspektywa? Wypowiadać słowa wypełnione dobrocią, które mają duchową moc? Słowa, które w ludzkie serce wprowadzają pokój i  harmonię. Bezcenne uzdrawianie ciała i duszy! 

Tak! Dramat słowa! Pośród rys i pęknięć zła, niechaj ten dramat staje się zwycięstwem Dobroci i Miłości Krzyża! Niech Bóg poprzez nas wypowiada swe życiodajne Słowo.

28 czerwca 2013 (Mt 8, 1-4)


Powyższy tekst i fotografia w całości pochodzą ze strony Eremu Maryi „Brama Nieba”.


Nasz mini kalendarz liturgiczny z odpowiednimi do Ewangelii komentarzami z Eremu znajduje się TUTAJ.

Homilia arcybiskupa Rysia


Sprawdź czy dzisiejsza homilia Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia jest dostępna na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.


Msza święta na żywo z Jezuitami


Transmisja online Mszy Świętej z łódzkiej parafii ojców Jezuitów, sprawowanej przez ojca Grzegorza Radomiaka SJ.

26 czerwca 2020, godzina 18:00.

    o. Grzegorz Radomiak SJ – msza święta u Jezuitów    26.06.2020

    Video nie działa? Skorzystaj z transmisji stałej.

            Szukasz innej transmisji? Przejdź tu.


Adoracja online


Tu możesz trwać w modlitwie przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie poprzez transmisję na żywo.

    Adoracja online 24h klasztor Sióstr Klarysek w SłupskuVideo nie działa? Kliknij małą ikonę listy w powyższym oknie (na monitorze komputera w prawym górnym rogu) i wybierz inną transmisję z listy, która się rozwinie lub spróbuj przejść do Youtube.


Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa


Aby przejść do śpiewanej Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa kliknij obrazek poniżej.Co jeszcze…


Polecamy też transmisje live z łódzkiego kościoła ojców Jezuitów:
● na kanale Mocni w Duchu TV Live
Msza święta o godzinie 18:00 i uroczystości
Różaniec na żywo codziennie o 20:30
Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00

● na kanale Mocni w Duchu Jezuici TV
Msze z modlitwą o uzdrowienie w ostatni poniedziałek miesiąca o 18:30 i niedzielę go poprzedzającą o 17:30.

● na kanale Jezuitów Msza niedzielna o 20:30

● na kanale Mocni w Duchu Dzieciom
Przepiękne Królestwo pn-pt 17:30 i sobota 11:00

● na stronie łódzkich Jezuitów transmisja stała audio
● na kanale o. Remiego prawie stała transmisja video:

Transmisja stała z kościoła Jezuitów w Łodzi może bywać nieaktywna


Transmisja video nie działa? Napisz lub sprawdź na Youtube.
Msze sprawowane są w dni powszednie o 7:00, 8:30, 18:00
a w niedzielę i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, 20:30


Natomiast jeśli chcecie wiedzieć czy msza z retransmisji jest ważna, posłuchajcie odpowiedzi ojca Remigiusza Recława SJ:

o. R. Recław – Czy transmisja mszy jest ważna?


Ponadto na Youtube lub stronie Msze-online znajdziecie wiele innych transmisji z mszy świętej na żywo niemal o każdej godzinie.

Wszystkie nasze najnowsze artykuły możecie znaleźć na stronie głównej fioletowemirabelki.pl

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: