Słowo na 29 czerwca

Słowo na 29 czerwca 2020. Ewangelia i komentarz. Msza na żywo o uzdrowienie online



29 czerwca 2020, Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, Poniedziałek


Poniedziałek, Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, Rok A, II


Jeśli szukasz aktualnej Ewangelii z rozważaniem kliknij tutaj. Poniżej natomiast znajdziesz Ewangelię oraz rozważanie i dobry komentarz na 29 czerwca 2020.
Kilka propozycji do wyboru:



Wszystkie propozycje tu zamieszczone, zostały przez nas sprawdzone i należą do naszych ulubionych. Dla wygody zebraliśmy je w jednym miejscu. Zapraszamy do korzystania 🙂

Inną litanię, nowennę, czy modlitwę znajdziesz tutaj.


Zoom

Od poniedziałku do piątku o 5.00 rano pojawia się króciutki komentarz ojca Remigiusza Recława SJ do dzisiejszej Ewangelii. Obok piosenka na dzień dobry 🙂

      Zoom – o. Remi Recław SJ   29.06.2020


Ewangelia (Mt 16, 13-19)


Tobie dam klucze królestwa niebieskiego

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza:


Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”

A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”.

Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?”

Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”.

Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”.

Oto słowo Pańskie.


Wszystkie czytania z dzisiejszej liturgii znajdziesz TUTAJ.

200113

Komentarz z Pustelni


Komentarz Ojca Eremity z Eremu Maryi „Brama Nieba” do dzisiejszej Ewangelii:


Wyzwanie nowego życia


Idziemy dobrze już znaną drogą. W wielu sprawach mamy już wiele doświadczenia. I oto  zaczynamy w sercu doświadczać wezwania do nowego życia. Oczywiście, to może być tylko czasowy impuls lub złudna pokusa. Ale bywają też sytuacje, gdy człowiek otrzymuje od samego Boga zaproszenie do wejścia w zupełnie nowy świat. Patronowie dzisiejszego dnia, święci Piotr i Paweł, są żywymi świadkami, że takie historie naprawdę się zdarzają. Pierwszy z nich był profesjonalnym rybakiem, zaś drugi należał do grona elitarnych faryzeuszów. W pewnym momencie drogi życiowej, obaj odważnie podjęli powołanie ze strony Jezusa. Do głębi zaangażowali życie na nowej drodze. Stali się heroicznymi świadkami Ewangelii. Swe poświęcenie przypieczętowali śmiercią męczeńską.  

Jestem wdzięczny Bogu, że zaprosił mnie do podjęcia nowego życia. Swego czasu dotarło do mnie, że Jezus pragnie, abym wszedł w zupełnie nową rzeczywistość pustelniczą. Życie pustelnika w swych najgłębszych podstawach stanowi jeszcze pełniejsze zjednoczenie ze wszystkimi ludźmi w Bogu. Jednocześnie, odnośnie formy, jest to specyficzny świat przeżyć i zachowań organizmu. Naturalnie, człowiek jest stworzony do bycia w społeczności. Pustelnik nie występuje przeciwko naturze, ale otrzymuje łaskę do przekroczenia tej natury. Jest to wezwanie do ludzkiej samotności, aby bardziej być z Obecnością Boga i w Bogu z ludźmi. Naturalne siły w żaden sposób tutaj nie wystarczą. Niezbędna jest nadprzyrodzona łaska. Z kolei specyfika relacji natura-łaska polega na tym, że poprzez ludzkie siły trzeba przygotowywać się do podjęcia Bożego daru. Nie można zapomnieć, że propozycji Ducha Świętego zawsze towarzyszy kontrpropozycja złego ducha.

Owocne wejście w rzeczywistość nowego świata domaga się uprzedniego solidnego przygotowania. Chodzi o rytm życia, który w pełni będzie zgodny z podstawowymi kanonami realizowanymi przez ludzi w nowej formie życia. Rzecz nie dotyczy tylko pewnej czasowej zmiany, ale chodzi o fundamentalny wybór egzystencjalny, do śmierci. Wielu podejmujących taką próbę, bez przygotowania, bardzo szybko kończyło i wracało do wcześniejszych realiów. 

 Żeby wypłynąć na głębszą wodę nie wystarczą dobre chęci. Najpierw trzeba posiąść odpowiednią umiejętność pływania. Inaczej zamiast radości pływania, będzie tragedia utonięcia. Bardzo pomocnym przykładem jest ciężka praca kosmonautów przed wyruszeniem w przestrzeń kosmiczną. W kosmosie panują zupełnie inne warunki fizyczne i psychiczne dla organizmu. Zwykłe wejście do statku i od razu udanie się w lot zakończyłoby się tragicznie dla organizmu. Najpierw trzeba długich miesięcy i lat ćwiczeń na ziemi. Ich pomyślne zakończenie jest niezbędnym warunkiem wyruszenia w lot kosmiczny. Ogólna „filozofia” tej pracy polega na tym, że w specjalnych pomieszczeniach i komorach, w warunkach naziemnych, doświadcza się sztucznych stanów nieważkości, które potem w kosmosie stanowią naturalne warunki przebywania. Cały wysiłek polega na tym, aby przygotować organizm do nowej sytuacji. Właściwe prowadzenie przygotowań w pełni pozwala ten cel uzyskać. Doświadczone w warunkach naziemnych stany, potem rzeczywiście w kosmosie się pojawiają i nie stanowią dla organizmu zaskoczenia. Dodatkowo, inne uprzednie przygotowania pozwalają na wykonanie skomplikowanych zadań badawczych.

Święci Piotr i Paweł solidnie zrealizowali okres przygotowań. Piotr uważnie uczył się od Mistrza, w trakcie Jego ziemskiego nauczania. Paweł, po doświadczonej wizji Zmartwychwstałego Pana, udał się na pustynię, aby przygotować się do nowej misji. Jezusowe pytanie: „A wy za kogo Mnie uważacie?” (Mt 16, 15) ma w sobie wielki potencjał. Pomaga w zachowaniu wrażliwości serca na nowe propozycje ze strony Ducha Świętego. Zarazem nie jest to wstęp do odrealnionego marzycielstwa, ale do solidnej pracy przygotowawczej.

Miejmy odwagę podejmować nowe wyzwania. Zarazem pamiętajmy, o konieczności solidnego przygotowania się, aby nie zmarnować Bożego daru ewentualnego nowego życia.

29 czerwca 2014 (Mt 16, 13-19)


Powyższy tekst i fotografia w całości pochodzą ze strony Eremu Maryi „Brama Nieba”.


Nasz mini kalendarz liturgiczny z odpowiednimi do Ewangelii komentarzami z Eremu znajduje się TUTAJ.

Homilia arcybiskupa Rysia


Sprawdź czy dzisiejsza homilia Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia jest dostępna na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.


Msza święta o uzdrowienie na żywo


Dziś z okazji ostatniego poniedziałku miesiąca, wyjątkowa propozycja:
Transmisja mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie.
Przewodniczy ojciec Remigiusz Recław SJ.

Poniedziałek, 29 czerwca 2020, godzina 18:30:

        Msza święta o uzdrowienie – o. R. Recław SJ   29.06.2020

    Video nie działa? Skorzystaj z transmisji stałej.

            Szukasz innej transmisji? Przejdź tu.


Adoracja online


Tu możesz trwać w modlitwie przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie poprzez transmisję na żywo.

        Adoracja online 24h klasztor Sióstr Klarysek w Słupsku



Video nie działa? Kliknij małą ikonę listy w powyższym oknie (na monitorze komputera w prawym górnym rogu) i wybierz inną transmisję z listy, która się rozwinie lub spróbuj przejść do Youtube.


Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa


Aby przejść do śpiewanej Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa kliknij obrazek poniżej.



Co jeszcze…


Polecamy też transmisje live z łódzkiego kościoła ojców Jezuitów:
● na kanale Mocni w Duchu TV Live
Msza święta o godzinie 18:00 i uroczystości
Różaniec na żywo codziennie o 20:30
Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00

● na kanale Mocni w Duchu Jezuici TV
Msze z modlitwą o uzdrowienie w ostatni poniedziałek miesiąca o 18:30 i niedzielę go poprzedzającą o 17:30.

● na kanale Jezuitów Msza niedzielna o 20:30

● na kanale Mocni w Duchu Dzieciom
Przepiękne Królestwo pn-pt 17:30 i sobota 11:00

● na stronie łódzkich Jezuitów transmisja stała audio
● na kanale o. Remiego prawie stała transmisja video:

Transmisja stała z kościoła Jezuitów w Łodzi może bywać nieaktywna


Transmisja video nie działa? Napisz lub sprawdź na Youtube.
Msze sprawowane są w dni powszednie o 7:00, 8:30, 18:00
a w niedzielę i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, 20:30


Natomiast jeśli chcecie wiedzieć czy msza z retransmisji jest ważna, posłuchajcie odpowiedzi ojca Remigiusza Recława SJ:

o. R. Recław – Czy transmisja mszy jest ważna?


Ponadto na Youtube lub stronie Msze-online znajdziecie wiele innych transmisji z mszy świętej na żywo niemal o każdej godzinie.

Wszystkie nasze najnowsze artykuły możecie znaleźć na stronie głównej fioletowemirabelki.pl